مسئولیت های مردان قبل از بارداری/خانم دکتر

خط سلامت: مردان قبل از بارداری چه کاری باید انجام دهند؟ در محدوده وزنی سالم ، ترک سیگار و الکلو خودداری از قرار گرفتن در معرض برخی از مواد شیمیایی.

مسئولیت های مردان قبل از بارداری/خانم دکتر

وظایف مرد در برابر زن باردار چیست؟

به گزارش خط سلامت وظایف شوهر در دوران بارداری حمایت عاطفی از همسر و گوش دادن به صحبت های او بدون قضاوت اوست .

سعی کنید کمی صبورتر و نسبت به احساسات او حساس تر از حد معمول باشید. حتی اگر فریاد زد، او را آرام کنید و به آرامی با او صحبت کنید. 

مردان قبل از بارداری باید مواردی را رعایت کرده تا فرزندی سالم داشته باشند.

 در زیر برخی نکات مهم که لازم است مردان قبل از بارداری رعایت کنند مورد بررسی قرار گرفته است.

مسئولیت های مردان قبل از بارداری

اگر مرد در معرض برخی مواد باشد احتمال ایجاد مشکل در باروری و نقص تولد وجود دارد.

قرص ها

 زوجین باید سعی کنند قرص های مصرفی خود را به حداقل برسانند. با پزشک در خصوص قرص های مصرفی صحبت کنند.

 محیط کار

محیط کار بر باروری تاثیر زیادی می گذارد. قرار گرفتن در معرض مداوم آفت کش ها، کود های شیمیایی، نیکل، جیوه، کروم، سرب، مواد پتروشیمی، بنزن و پرتو ها باعث کاهش کیفیت و کمیت اسپرم و افزایش احتمال نا باروی و سقط جنین می شود.

خواب و خوراک

زوجین باید وزن مناسب داشته و سعی کنند ورزش کنند و رژیم غذایی مناسب داشته باشند. مردی که مقدار اسپرم کمی دارد کمبود زینک نیز دارد.

غذاهای زیر غنی از زینک هستند و باعث افزایش باروری می شوند:

غذاهای دریایی، حبوبات، تخم مرغ و قارچ. مکمل های باروری مردانه وجود دارد که حاوی ویتامین ها، مواد معدنی و سایر مواد مورد نیاز برای سلامتی و تولید مثل می باشد. استراحت نیز بر روی تعداد و کیفیت اسپرم تاثیر می گذارد.

اجتناب از الکل و سایر مواد

از مصرف الکل، تنباکو، ماریجوانا و هرگونه ماده مخدر بپرهیزند. مقدار زیاد الکل باعث کاهش زینک و مواد مخدر باعث کاهش کیفیت اسپرم می شود.

بین سیگار کشیدن و نقص قلب نیز رابطه ای وجود دارد. ماریجوانا بر کیفیت و کمیت اسپرم تاثیر می گذارد اما هیچ مدرکی مبنی بر نقص تولد ناشی از آن وجود ندارد.

بیضه ها را سرد نگه دارند. گرمای ناشی از وان حمام، دوش گرفتن طولانی، پدهای گرم کننده، سونا و… باعث گرم شدن بیش از حد بیضه و کاهش کمیت اسپرم می شود.

پرهیز از دوچرخه سواری

دوچرخه سواری به دلیل اصطکاک زیاد باعث بالا رفتن دمای بیضه ها می شود. افزایش دمای بیضه ها و امکان آسیب رسیدن به آن ها باعث کاهش تعداد اسپرم می شود.

از رابطه جنسی لذت ببرند. به بارداری فکر نکنند. رمانتیک باشند. زندگی بعد از تولد نوزاد تغییر می کند و دیگر شبیه وقتی که بچه ندارند نخواهد شد بنابراین از لحظات با هم بودن لذت ببرند.

اگر بدن یک زن قبل از بارداری او سالم بوده و یا سلامتی او با مصرف برخی ویتامین ها تامین گردد، باردار شدن او زودتر اتفاق خواهد افتاد و دوران بارداری خود را به آسانی و بدون داشتن هرگونه مشکلی پشت سر می گذارد.

یکی از بهترین روش ها برای شروع برنامه ریزی باردار شدن در زنان، استفاده از مکمل های ویتامین است. با این حال، هیچ مکملی نباید بدون مشورت با دکتر معالج مورد استفاده قرار گیرد. برای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید. 

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان