۱۲ نشانه که یک نابغه واقعی هستید

خط سلامت: نابغه ها با مجموعه ای از ویژگی های خاص، مشخص می شوند. اگر می خواهید بدانید نابغه هستید یا نه، تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

۱۲ نشانه که یک نابغه واقعی هستید

نمره هوش یکی از پرکاربردترین معیارهای سنجش توانایی ذهنی است. نمودار نمره هوش از توزیع نرمال پیروی می کند، به این معنا که اکثر افراد هوش متوسط دارند ( حدود 100). هوش پایین تر از 100 بالقوه نشان دهنده توانایی ذهنی کمتر از حد متوسط است؛ در حالی که نمره هوش بالاتر از 100، توانایی ذهنی بالاتر از حد میانگین را منعکس می کند. 

به گزارش خط سلامت مطالعات نشان داده است افراد نابغه، نمره هوش بالاتر از 180 دارند. در این مطلب سایر ویژگی های افراد نابغه را معرفی می کنیم.

12 علامتی که نشان می دهد شما نابغه هستید

نابغه ها در تشخیص الگوها و ایجاد ارتباطاتی که دیگران نمی‌بینند عالی هستند. این بخشی از آن چیزی است که آنها را به حلال مشکلات و مبتکران بزرگ تبدیل می‌کند.

آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که شاید نه تنها باهوش بلکه نابغه باشید؟ اگر کنجکاو هستید که واقعیت را در مورد هوش خودتان بدانید، جای درستی آمده‌اید.

نابغه بودن فقط به دانستن یک عالم چیز یا عالی بودن در مدرسه نیست. بلکه به فکر کردن به شیوه‌های جدید، یافتن ارتباطاتی که دیگران نمی‌توانند آنها را بیابند و میل همیشگی به یادگیری و بسیاری چیزهای دیگر هم ربط دارد.

بیایید ۱۲ نشانه‌ای را مرور کنیم که ممکن است به این معنی باشد که شما درواقع یک نابغه هستید.

رویاپردازی تمام‌وقت

برخی از افراد ممکن است خیال پردازی را نشانه بازه زمانی کوتاه مدت توجه یا حتی تنبلی بدانند، اما همیشه اینطور نیست. رویاپردازی در واقع می‌تواند نشانه‌ای از یک ذهن قدرتمند و فعال باشد.

نابغه ها اغلب در افکار خود گم می‌شوند زیرا مشغول فکر کردن در مورد ایده های جدید، حل مسائل یا ایجاد ارتباطات منحصر به فردی هستند که دیگران نمی‌توانند ببینند.

عاشق خواندن هستید

خواندن نه تنها یک راه فرار است، بلکه کنجکاوی سیری ناپذیر شما در مورد جهان را ارضا می‌کند.

این عشق به یادگیری چیزهای جدید، تجربه دیدگاه‌های مختلف و کاوش در جهان‌های ناآشنا از طریق کلمات می‌تواند نشانه ای از یک ذهن نابغه باشد.

نابغه ها مشتاق دانش هستند و خواندن یکی از بهترین راه‌ها برای ارضای این ولع است.

شب بیداری

تحقیقات نشان می‌دهد افرادی که ترجیح می‌دهند تا دیروقت بیدار بمانند، نشانه‌هایی از هوش بالاتر را از خود نشان می‌دهند.

آرامش شب حواس‌پرتی کمتری ایجاد می‌کند، و آن را به زمانی مناسب برای نابغه‌ها تبدیل می‌کند تا عمیق‌تر در افکار و ایده‌های خود فرو بروند.

همه چیز را زیر سوال می‌برید

به عنوان یک نابغه بالقوه، احتمالا یک کنجکاوی ذاتی دارید که باعث می‌شود همه چیز را در اطراف خود زیر سوال ببرید.

شما هرگز به پذیرش ظاهری مسائل قانع نمی‌شوید و همیشه می‌خواهید برای درک چرایی و چگونگی عمیق‌تر کاوش کنید. این ویژگی در میان نوابغ رایج است. آنها همیشه وضعیت موجود را به چالش می‌کشند و به دنبال پاسخ هستند.

آلبرت انیشتین یک‌بار گفت: من استعداد خاصی ندارم. من فقط خیلی پرشور کنجکاوم. این کنجکاوی سیری ناپذیر او را واداشت تا برخی از بزرگترین رازهای فیزیک را کشف کند.

احساسات عمیقی دارید

اگر احساساتتان عمیق است و نسبت به دنیای اطرافتان حساسیت بالایی دارید، تنها نیستید. بسیاری از نوابغ، دنیا را این‌طور پراحساس تجربه می‌کنند. آنها عمیق تر از دیگران شادی، غم، عشق و ناامیدی را احساس می‌کنند.

این عمق عاطفی به آنها اجازه می‌دهد تا زندگی را در سطح متفاوتی تجربه کنند و اغلب به خلاقیت و اشتیاق آنها دامن می‌زند. این همان چیزی است که آنها را به خلق، حل مسائل و ایجاد تفاوت سوق می‌دهد.

از تنهایی لذت می‌برید

بسیاری از نابغه‌ها تنهایی را به معاشرت ترجیح می‌دهند، زیرا به آنها فضایی برای تفکر، رویاپردازی و تمرکز بر علایق خود بدون حواس‌پرتی می‌دهد.

آیزاک نیوتن، یکی از بزرگترین نوابغ تاریخ، یک بار گفت: من می‌توانم حرکت اجرام آسمانی را محاسبه کنم، اما دیوانگی مردم را نه.

همیشه منظم نیستید

بی نظمی همیشه یک عیب نیست بلکه به طور بالقوه می‌تواند نشانه نبوغ باشد. بسیاری از نابغه ها در درهم ریختگی رشد می‌کنند زیرا به آنها اجازه می‌دهد بین چیزهای به ظاهر نامرتبط ارتباط برقرار کنند.

آلبرت انیشتین یک‌بار گفت: اگر میز درهم و برهم نشانه ذهن درهم ریخته است، پس در مورد میز خالی باید چه فکری کرد؟

همیشه نگران هستید

اگر متوجه شده‌اید که اغلب نگران چیزهای کوچک و بزرگ هستید، شاید آنقدرها که فکر می‌کنید منفی‌نگر نباشید، بلکه این ممکن است در واقع نشانه‌ای از نابغه بودن شما باشد.

مطالعات علمی ارتباطی بین نگرانی و هوش بالا پیدا کرده‌اند. دلیل آن این است که با هوش بالاتر، احتمال بیشتری وجود دارد که به همه نتایج ممکن یک موقعیت فکر کنید، که شامل نتایج منفی نیز می‌شود.

بسیاری از متفکران بزرگ، از جمله چارلز داروین و میکل آنژ، به عنوان افراد همواره نگران شناخته شده بودند.

عاشق چالش ها هستید

نوابغ از چالش‌ها نمی‌ترسند؛ در عوض، به آنها به عنوان فرصت‌هایی هیجان انگیز برای یادگیری و رشد نگاه می‌کنند. آنها از کنارزدن مرزها و خارج‌شدن از مناطق امن خود لذت می‌برند زیرا رشد واقعی در آنجا اتفاق می‌افتد.

بنابراین، اگر شما فردی هستید که عاشق یک چالش خوب هستید و دائما به دنبال بهبود خود هستید، نشانه‌ای کلاسیک از نبوغ را در خود دارید.

کمی فراموشکار هستید

نابغه‌ها اغلب ایده‌های زیادی در سر دارند که می‌تواند باعث فراموشی چیزهای کوچک شود. آن‌ها آنقدر مشغول فکر کردن به چیز بزرگ بعدی هستند که نمی‌دانند کلیدهایشان را کجا گذاشته‌اند.

بنابراین اگر اغلب وسایلتان را جا می‌گذارید یا قرارهایتان را فراموش می‌کنید، خودتان را سرزنش نکنید؛ مغز شما بیش از حد مشغول درخشان بودن است.

کارها را دقیقه ۹۰ انجام می‌دهید

برخی از بزرگترین ذهن‌های تاریخ کسانی بودند که کارهایشان را به تعویق می‌انداختند؛ از جمله لئوناردو داوینچی و مارتین لوتر کینگ جونیور!

چرا؟ زیرا نابغه ها می‌دانند که گاهی اوقات بهترین ایده‌های ما زمانی شکل می‌گیرند که به میل خود سعی نمی‌کنیم به آنها فکر کنیم.

الگوها را همه جا می‌بینید

نابغه ها در تشخیص الگوها و ایجاد ارتباطاتی که دیگران نمی‌بینند عالی هستند. این بخشی از آن چیزی است که آنها را به حلال مشکلات و مبتکران بزرگ تبدیل می‌کند.

بنابراین دفعه بعد که متوجه الگویی می‌شوید که هیچ کس دیگری حواسش به آن نیست، به یاد داشته باشید این نشخوار فکری نیست بلکه احتمالا شما نابغه‌اید. برای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید. 

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

منبع: عصر ایران

ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان