با این تکنیک ساده وزن تان را دو برابر کاهش دهید

خط سلامت: بسیاری از افراد روش های گوناگونی را برای رسیدن به تناسب اندام و کاهش وزن امتحان کرده اند. اخیرا تحقیقات نشان داده است بین سرعت غذا خوردن و کاهش وزن رابطه وجود دارد!

با این تکنیک ساده وزن تان را دو برابر کاهش دهید

مطالعات نشان داده است بین سرعت غذا خوردن و کاهش وزن رابطه وجود دارد؛ به این معنا که آهسته غذا خوردن به افراد کمک می کند دو برابر بیشتر وزن کم کنند.

به گزارش خط سلامت آهسته غذا خوردن احتمال کاهش وزن را افزایش می دهد. یکی از مهم ترین مزایای این شیوه لاغری این است که در این روش به رعایت رژیم غذایی یا انجام ورزش های سنگین نیازی نیست.

آیا آهسته غذا خوردن باعث کاهش وزن می شود؟

نتایج تحقیق نشان داد، آهسته غذا خوردن به افراد کمک می‌کند تا دو برابر بیشتر وزن کم کنند. جویدن هر لقمه غذا به مدت ۳۰ ثانیه منجر به کاهش وزن پنج پوندی شرکت‌کنندگان در این مطالعه در یک دوره ۶ ماهه شد. در مقابل، در گروه کنترل که با سرعت عادی غذا می‌خوردند

هیچ ورزش یا تغییر عمده‌ای در رژیم غذایی وجود نداشت. رویکرد آهسته غذا خوردن به این دلیل کارایی دارد که زمان بیشتری را برای انتقال احساس سیری از معده به مغز فراهم می‌کند.

محقق این تحقیق گفت: شما می‌توانید این روش آهسته غذا خوردن را برای خود اتخاذ و تا آخر عمر آن را حفظ کنید. شما می‌توانید این رویکرد را به فرزندان خود بیاموزید و آنان نیز به نوبه خود آن را به فرزندان خود آموزش دهند.

آهسته غذا خوردن موثر است زیرا زمان بیشتری را برای رسیدن “رفلکس سیری” به مغز می‌دهد. این پیام که معده پر است حدود ۱۵ دقیقه طول می‌کشد تا برسد اما بسیاری از مردم یک وعده غذایی کامل را سریعتر از این زمان می‌خورند.

دکتر روی پرز تامایو، یکی از محققان تحقیق گفت: روش ما بر جلوگیری از افزایش وزن تمرکز دارد و این تکنیک روشی ساده، ارزان و آسان برای دنبال کردن است. برای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید. 

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

منبع: عصر ترکیه

ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان