با این راههای ساده در مضیقه های اقتصادی خوب زندگی کنید

خط سلامت: در این مطلب به معرفی برخی راه های ساده می پردازیم که به بهبود وضعیت اقتصادی شما کمک می کند.

با این راههای ساده در مضیقه های اقتصادی خوب زندگی کنید

راه های زیادی وجود دارد که به شما کمک می کند وضعیت اقتصادی بهتری داشته باشید.

به گزارش خط سلامت بسیاری از زوج ها برای ارتقاء سطح زندگی خود، برنامه ریزی های مشخصی دارند. در این مطلب به معرفی چند راکار ساده می پردازیم که به شما کمک می کند 

چگونه سطح زندگی خود را ارتقاء دهیم؟

شما می‌خواهید کاری بیش از صرف تلاش برای زنده ماندن انجام دهید. منظور شما از انجام کاری بیش‌تر چیست؟ آیا می‌خواهید بیش‌تر به رستوران بروید؟ آیا این بزرگترین آرزوی شما و همسرتان است؟ یا این همان خواسته‌ای است که از گوشی تلفن همراه هوشمند برای منحرف کردن حواس تان از این واقعیت استفاده می‌کنید که نمی‌دانید واقعا چه می‌خواهید؟

شما و شوهرتان می‌توانید تقریبا هر کاری را با وقت خود انجام دهید. شما می‌توانید رمان زندگی نامه تان را بنویسید. می‌توانید بازی‌های شطرنج را بیاموزید. شما می‌توانید ورزش کنید.

یک نمونه واقعی

خانمی امریکایی در بخش ستون هفتگی مشاوره مالی نشریه "وُکس" به طرح پرسشی برای حل مشکلات اش در زندگی پرداخته و می‌نویسد:"من و شوهرم زمانی که همدیگر را دیدیم هر دو نفرمان خیلی شکسته بودیم. روابط وحشتناک گذشته ما را منزوی ساخته بود بدون هیچ پس انداز، بدون سیستم پشتیبانی و هزاران هزینه قانونی و پزشکی.

شوهرم بازنشسته بود و ماهیانه حدود ۲۴۵۰ دلار مستمری دریافت می‌کند. من در حال حاضر بیکار هستم در اواخر دهه پنجم عمرم به سر می‌برم و به دنبال شغلی هستم که بتوانم انجام دهم که امیدوارم بیش از حداقل دستمزد را بتوانم از آن کسب کنم و محل کار بیمه درمانی را که به آن نیاز دارم ارائه دهد.

ما در خانه‌ای استیجاری زندگی می‌کنیم. خانه‌ای با اجاره بهای ماهانه ۱۴۰۰ دلاری ارزان‌ترین مکانی بود که توانستیم برای سکونت پیدا کنیم. هم چنین باید برای گوشی تلفن همراه مشترک مان ماهانه هزینه‌ای ۴۰ دلاری پرداخت کنیم.

  ما تلاش می‌کنیم تا حد مکان بیرون نرویم و پول زیادی برای غذا و بنزین خرج نکنیم. همزمان دوست داریم کاری بیش‌تر صرف تلاش برای بقا و زنده ماندن انجام دهیم.

در حالی که به نظر می‌رسد افراد هم سن و سال ما از خانه‌های خوب، برنامه‌های بازنشستگی، پس انداز، سرمایه گذاری، خودرو‌های متعدد و تعطیلات برخوردار هستند ما یک قدم با ناامیدی فاصله داریم. ما موفق شدیم همه بدهی‌های مان را بپردازیم و فرزندی نداریم بنابراین این تنها چیز‌هایی است که به نفع ماست، اما از نظر سنی می‌ترسم که در مقطعی بی خانمان شویم.

ما نمی‌توانیم به جایی نقل مکان کنیم. ما چیز با ارزشی برای فروش نداریم و در  مکانی زندگی می‌کنیم که فرصت یا منابع اجتماعی زیادی در آنجا وجود ندارد. استرس در حال از بین بردن من است. آیا کاری وجود دارد که بتوانیم برای بهبود زندگی خود حتی به میزانی اندک انجام دهیم"؟

روش ها برای بهبود وضع اقتصادی

کارشناس "وُکس" پاسخ می‌دهد: "بله، کار‌های زیادی وجود دارد که شما و همسرتان می‌توانید برای بهبود زندگی خود انجام دهید و اکثر آن کار‌ها هزینه بسیار کمی خواهد داشت، اما قبل از این که توصیه خود را در مورد چگونگی دور شدن از ناامیدی ارائه دهم می‌خواهم به شما تبریک بگویم.

شما و شوهرتان بدون هیچ بدهی‌ای به میانسالی قدم گذاشته اید. این امری نادر است. طبق تازه‌ترین داده‌های  مرکز تحقیقات پیو تقریبا ۷۵ درصد از آمریکایی‌ها نوعی بدهی دارند و نتیجه مطالعه‌ای انجام شده در سال ۲۰۲۳ میلادی نشان می‌دهد که ۳۵ درصد از امریکایی‌ها بدهی بیش تری در مقایسه با گذشته دارند. هم چنین، شما و شوهرتان هم یک گوشی تلفن همراه مشترک دارید. این می‌تواند تصمیمی مثبت باشد.

در حالی که گوشی‌های تلفن هوشمند کار‌های زیادی برای اتصال ما به کارفرمایان، عزیزان و دنیای بزرگ‌تر انجام داده اند بسیاری از چیز‌هایی که روی گوشی‌های تلفن همراه هوشمند معمولی نصب می‌شوند به گونه‌ای طراحی شده اند که ما را مضطرب و ناراضی کنند.

هر چه زمان کم تری را با گوشی تلفن همراه خود بگذرانید کم‌تر خود را با افراد همسن و سال خود که به نظر می‌رسد چیز‌هایی را دارند که شما نیاز دارید از جمله خانه‌های زیبا، برنامه‌های بازنشستگی، پس انداز، سرمایه گذاری، خودرو‌های متعدد و تعطیلات مقایسه خواهید کرد.

من گمان می‌کنم که بسیاری از این افراد فقط نام شان در گوشی تلفن همراه شما وجود دارند، زیرا اگر آنان به عنوان دوستان شما در زندگی تان وجود داشتند احتمالا زمانی را در خانه آنان می‌گذراندید. نباید فراموش کنید که افرادی که صاحب خانه‌های خوب هستند نیز دغدغه مالی دارند.

آنان احتمالا وام مسکن و حداقل یک وام خودرو دارند. آنان ممکن است پول نقد اضافی کافی برای پوشش دادن یک وضعیت اضطراری ۴۰۰ دلاری در اختیار نداشته باشند".

مشاور می‌افزاید:" شما می‌خواهید کاری بیش از صرف تلاش برای زنده ماندن انجام دهید.  منظور شما از انجام کاری بیش‌تر چیست؟ آیا می‌خواهید بیش‌تر به رستوران بروید؟ آیا این بزرگترین آرزوی شما و همسرتان است؟ یا این همان خواسته‌ای است که از گوشی تلفن همراه هوشمند برای منحرف کردن حواس تان از این واقعیت استفاده می‌کنید که نمی‌دانید واقعا چه می‌خواهید؟

شما و شوهرتان می‌توانید تقریبا هر کاری را با وقت خود انجام دهید. شما می‌توانید رمان زندگی نامه تان را بنویسید. می‌توانید بازی‌های شطرنج را بیاموزید. شما می‌توانید ورزش کنید. شما می‌توانید هر دستور غذائی‌ای را از کتاب آشپزی معروف خوب و ارزان Leanne Brown درست کنید. 

شما می‌توانید در هر پارک شهر یک پیک نیک داشته باشید یا یک درخت خاص را در یک پارک خاص انتخاب کنید و هر یکشنبه بعدازظهر زیر ان دراز بکشید. هم چنین، شما می‌توانید نمایشنامه‌های خوب را از کتابخانه تهیه کرده و آن را با صدای بلند برای یکدیگر بخوانید. البته برای خواندن نمایشنامه احتمالا به چند نفر دیگر نیز نیاز خواهید داشت.

برای این کار شما و شوهرتان احتمالا باید دوستانی پیدا کنید. می‌دانم گفتن اش آسان‌تر از انجام آن است، اما باید این کار را آغاز کنید به ویژه به این دلیل که به من گفتید هیچ سیستم پشتیبانی دیگری ندارید.

افرادی که به احتمال زیاد به شما علاقه‌مند هستند یعنی دوستان آینده تان به احتمال زیاد در مکان‌هایی جمع می‌شوند که به آنان اجازه می‌دهد کاری را در جایی انجام دهند که شما نیز به آن علاقه دارید: باشگاه‌های ورزشی، پناهگاه‌های حیوانات، تئاتر‌های اجتماعی، کلیساها، سازمان‌های سیاسی و جا‌هایی دیگر.

اگر منطقه محل سکونت تان هیچ کار ارزشمندی برای انجام دادن ارائه نمی‌دهد پس باید بدون توجه به هزینه یا مدت زمان حرکت اولویت را جابجایی محل زندگی تان قرار دهید.

این موضوع ما را به این پرسش باز می‌گرداند که می‌خواهید چه کاری انجام دهید سوال جالبی که از من خواستید برای شما پاسخ دهم.

اگر بیش از هر چیز به رستوران علاقمند هستید  پس در یک رستوران شغل پیدا کنید. شما در آنجا با افراد دیگری ملاقات خواهید کرد بیش‌تر و از حداقل دستمزد را دریافت خواهید کرد.

بسیاری از رستوران‌هایی که ارزش کار کردن دارند  نوعی غذای نوبتی ارائه می‌دهند که به شما فرصت می‌دهد غذا‌های جالب تری بخورید و وقتی چند دوست پیدا کردید و کمی تخصص و شهرت به دست آوردید سایر فرصت‌ها به سراغ شما خواهند آمد.

هم چنین، درباره آن افرادی که در یکی دو سال آینده ملاقات خواهید کرد؟ آنان افرادی هستند که اگر ترس شما از بی خانمان شدن به یک نگرانی واقع بینانه تبدیل شود می‌توانند به شما کمک کنند. فقط مطمئن شوید که آماده هستید در ازای آن به آنان کمک کنید حتی اگر تنها چیزی که دارید یک مبل تکه تکه و یک کلمه تشویق کننده باشد". برای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید. 

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

منبع: وُکس

ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان