5 سوال کلیدی برای تقویت خلاقیت‌

خط سلامت: خلاقیت یکی از مهم ترین مهارت های زندگی است که به کودک کمک می کند مسائل را از زوایای مختلفی مورد بررسی قرار دهد و راه حل های متنوعی را کشف کند.

5 سوال کلیدی برای تقویت خلاقیت‌

تقویت خلاقیت این فرصت را به کودکان می دهد تا برای مسائل مختلف راه حل های تازه و دور از ذهن پیدا کنند. واقعیت این است که انجام کارهای کوچک خلاقانه، کلید نهایی یک رشد خلاقیت است.

به گزارش خط سلامت پژوهش ها نشان داده است تمرین و تکرار، نقش مهمی در تقویت خلاقیت کودکان ایفا می کند.

تقویت خلاقیت در کودکان

کودکان هر روز خلاقیت را تمرین می‌کنند با این حال، به نظر می‌رسد که بزرگسالان این روحیه خلاق را از دست داده‌اند. با این حال، زمانی که خلاقیت به یک عادت روزانه تبدیل می‌شود، تخیل دوباره انرژی خود را به دست می‌آورد.

کودکان هر روز خلاقیت را تمرین می‌کنند با این حال، به نظر می‌رسد که بزرگسالان این روحیه خلاق را از دست داده‌اند. با این حال، زمانی که خلاقیت به یک عادت روزانه تبدیل می‌شود، تخیل دوباره انرژی خود را به دست می‌آورد.

اگر به دوران کودکی خود فکر کنید خواهید دید که در تمام رفتارهای شما نشانی از خلاقیت وجود داشته است. از جعبه مداد رنگی خانه می‌ساختید، با یک چوب اسب سواری می‌کردید، داستان‌های ابرقهرمانی در بازی‌های خود تعریف می‌کردید و تقریبا هر روز درگیر نوعی خلاقیت بودید.

اما در بزرگسالی خلاقیت به یک چالش تبدیل می‌شود. پابلو پیکاسو می‌گوید:«هر کودک یک هنرمند است، مشکل این است وقتی بزرگ شدیم هنرمند باقی بمانیم»

خلاقیت به عنوان یک عادت

شما بدون شک می‌دانید که برای شرکت در دو ماراتن، باید مدت زیادی تمرین کنید تا آمادگی کسب کنید. با اطمینان می‌توان گفت که خلاقیت مانند دویدن و بسیاری فعالیت‌های دیگر، یک کار خاص نیست و بلکه باید بخشی عادی از فعالیت‌های روزمره فرد باشد. در کودکی هر روز از ذهن خلاق استفاده می‌کرده‌ایم اما در بزرگسالی استدلال منطقی را به طور کامل جایگزین تفکر نوآورانه کرده‌ایم.

خلاقیت می‌تواند تبدیل به یک عادت خودکار شود و اگر پیوسته صورت گیرد بیشترین اثر را دارد. به عنوان مثال‌های تمرینی برای خلاقیت به موارد زیر فکر کنید.

اگر می‌توانستید هر سال از زندگی خود را دوباره زندگی کنید چه می‌شد؟

چه می‌شد اگر هر وقت کسی دروغ می‌گفت، یک دایره قرمز در وسط پیشانی‌اش ظاهر می‌شد؟

آجر، نوار لاستیکی، منگه، موتور سیکلت و فانوس دریایی چه شباهت‌هایی با هم دارند؟

پنج کاربرد دیگری که می‌توان از یک جفت جوراب داشت.

چگونه کلمات زیر را ترسیم یا نشان می‌دهید: خوب، بی‌نیاز، تنش.

به طور کلی در نظر داشته باشید که خلاقیت می‌تواند یک عادت باشد، خلاقیت را می‌توان هر روز تمرین کرد، زمانی که خلاقیت را به یک عادت روزانه تبدیل می‌کنیم، می‌توانیم به طور قابل توجهی خلاقیت را مانند دوران کودکی بهبود ببخشیم. در نهایت این که خلاقیت اصلا اینگونه که بگوییم «من آن را دارم» یا «من آن را ندارم» و همه افراد می‌توانند تفکر و زندگی خلاقانه داشته باشند. برای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید. 

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

منبع: خبر آنلاین 

ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان