روانشناسی شخصیت / ویژگی‌های شخصیتی در خشم جاده

خط سلامت: خشم جاده یک اصطلاح کلی برای رفتارهای خشمگین و پرخاشگرانه رانندگی مانند فریاد زدن یا رانندگی بی احتیاطی است. دلایل مختلفی وجود دارد، مانند تمایل به عصبانی شدن به طور کلی، فشار ناشی از دیر دویدن یا احساس ناشناس بودن در جاده .

روانشناسی شخصیت / ویژگی‌های شخصیتی در خشم جاده

خشم و فریادهای هنگام رانندگی که به خشم جاده در روانشناسی شناخته می شود را ساده نگیرید شاید با یک فرد روانپریش  و سایکوپات روبرو باشید.

به گزارش خط سلامت بین ویژگی‌های شخصیتی روانپریشی و رفتار رانندگی و ابراز خشم در پشت فرمان ارتباط وجود دارد.

خشم و دعوا در رانندگی

طبق مطالعات انجام شده افرادی که دچار مشکلات روان‌پریشی، خلق پایین، تکانشگری بیشتری بودند میزان تخلفات رانندگی و رفتار پرخاشگرانه‌ بیشتری در رانندگی نشان دادند.

این میزان پرخاشگری و زیر پا گذاشتن قوانین راهنمایی و رانندگی و رانندگی خطرناک است. کسانی که معمولاً در جاده رفتار پرخاشگرانه و قانون شکنی می کنند، بیشتر به خود و دیگران صدمه می زنند.

بر اساس مطالعه ای که روی رانندگان انجام شد، افرادی که هنگام رانندگی در حالت مستی بودند، رانندگی بی‌احتیاط و سرعت غیرمجازی داشته اند که باعث آسیب به خود و بقیه می شدند.

در این مطالعه افراد هرچه در ویژگی‌های روانپریشی امتیاز بیشتری کسب می‌کنند، همدلی و خودکنترلی کمتری از خود نشان می‌دهند.

داشتن ویژگی‌های روانپریشی اولیه و همچنین کاهش تمایلات همدلانه، تکانشگری بالا و هیجان زیاد مرتبط با رانندگی، می‌تواند خطر حضور مجرمان هنگام رانندگی را افزایش دهد. برای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید. 

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان