بهترین زمان ارتودنسی برای کودکان

خط سلامت: به نظر شما بهترین زمان برای ارتودنسی دندان کودکان چه زمانی است؟

بهترین زمان ارتودنسی برای کودکان

دندان های نامرتب و فرم نابهنجار فک و دهان در چهره کودک تاثیر سوء می گذارد و در برخی موارد با پیامدهای اجتماعی منفی همراه است. به همین دلیل برخی پدر و مادرها برای ارتودنسی کردن دندان فرزند خود عجول هستند و می ترسند که زمان طلایی را از دست بدهند.

به گزارش خط سلامت در این مطلب بهترین زمان برای ارتودنسی دندان کودکان را معرفی می کنیم.

بهترین زمان برای ارتودنسی کردن دندان کودکان

رئیس گروه علوم دندان فرهنگستان علوم پزشکی ایران گفت: شروع درمان‌های ارتودنسی باید قبل از پایان رشد باشد که این موضوع در دختران تا حدود 11 سال و پسران تا حدود 12 سالگی باید انجام شود.

محسن شیرازی، رئیس گروه علوم دندان فرهنگستان علوم پزشکی ایران با اشاره به ناهنجاری‌های دندانی و فکی، اظهار داشت: ناهنجاری‌های دندانی و فکی که مشکل اسکلتالی داشته باشند، یعنی فرد وضعیت فک بالا و پایینش در سه بعد فضایی، عمودی و قدامی خلفی بهم خورده باشد، در این شرایط ابتدا باید مشکل اسکلتالی را برطرف کرد.

وی ادامه داد: مشکل اسکلتالی نیز زمانی ایجاد می‌شود که عدم تناسب بین رشد این بخش‌های مختلف ایجاد شده باشد؛ به همین جهت باید از فاکتور رشد برای برطرف کردن این ناهنجاری‌ها استفاده کرد؛ در نتیجه قبل از پایان مرحله رشد کودک یا فرد، باید درمان‌های ارتودنسی که مشکل اسکلتالی دارند را شروع کرد.

شیرازی متذکر شد: البته بعد از رویش دندان‌ها، مشکلات دندانی فرد نیز برطرف می‌شود. در نهایت شروع درمان‌های ارتودنسی باید قبل از پایان رشد باشد که این در دختران تا حدود 11 سال و پسران تا حدود 12 سالگی باید انجام شود. برای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید. 

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

منبع: سلامت نیوز

ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان