این ورزش ساده و کم خرج افسردگی را کاهش می دهد

خط سلامت: دویدن می تواند به کاهش استرس و افزایش توانایی بدن برای مقابله با فشار روانی موجود کمک کند. "هورمون های شادی" را آزاد می کند، انرژی را افزایش می دهد و سطح تناسب اندام را بهبود می بخشد.

این ورزش ساده و کم خرج افسردگی را کاهش می دهد

دویدن به تسکین اضطراب کمک زیادی می کند همچنین به رفع بسیاری از استرس های شخصی و کاری در زندگی کمک می کند.

به گزارش خط سلامت ورزش بدنی فواید زیادی برای سلامتی دارد. هنگامی که ورزش می کنید و می دوید، اندورفین و سروتونین در بدن ترشح می شود. مواد شیمیایی در مغز که خلق و خوی شما را بهبود می بخشد.

سلامت روان و دویدن

دویدن یک نوع ورزش قدیمی است که فواید زیادی بر سلامت روان دارد و شامل کاهش علائم افسردگی و تقویت حافظه است.

محققان دریافتند جوانان افسرده کمتر از نظر جسمی فعال هستند، اما این ارتباط با افزایش سن از بین رفت.

آنها خاطرنشان کردند افسردگی می تواند یک "مانع بالقوه" برای فعال شدن بدنی باشد. این تحقیق روی داده های تقریباً 11000 شرکت کننده در یک مطالعه طولی تکیه کرد که فعالیت بدنی و علائم افسردگی را در سنین 23، 33، 42 و 50 اندازه گیری کرد.

دویدن و افسردگی

محققان گزارش می‌دهند وقتی افراد غیرفعال سه بار در هفته ورزش می‌کردند، خطر افسردگی را 19 درصد کاهش می‌دادند. هر جلسه تمرین اضافی شش درصد شانس ابتلا به افسردگی را کاهش می‌دهد.

کاهش علائم افسردگی

در یک مطالعه محققان دریافتند دویدن به اندازه روان درمانی برای افسردگی موثر است. هنگامی که شرکت کنندگان به 3 گروه تقسیم شدند - یک گروه دویدن، یک گروه درمان شناختی رفتاری و یک گروه که بخشی از هر دو گروه بودند - هر سه گروه کاهش قابل توجهی در علائم افسردگی را تجربه کردند. دویدن می‌تواند به بهبود ظرفیت یادگیری و حفظ اطلاعات کمک کند .

مدیریت استرس

دویدن می تواند به کاهش استرس و افزایش توانایی بدن برای مقابله با فشار روانی موجود کمک کند. "هورمون های شادی" را آزاد می کند، انرژی را افزایش می دهد و سطح تناسب اندام را بهبود می بخشد.

بر اساس انجمن اضطراب و افسردگی آمریکا، دویدن و سایر اشکال ورزش بدنی می تواند به کاهش اضطراب کمک کند.

دویدن به تسکین اضطراب کمک زیادی می کند همچنین به رفع بسیاری از استرس های شخصی و کاری در زندگی کمک می کند.

دویدن و حافظه

دویدن به تقویت حافظه کمک می کند.

دویدن و خواب بهتر

دویدن برای خواب شما مفید است، از جمله تنظیم ریتم شبانه روزی، افزایش هوشیاری در طول روز، شروع سریع تر خواب، خواب عمیق تر و کاهش علائم در افراد مبتلا به بی خوابی و خواب انسدادی.

دویدن و اشتها

دویدن میل به غذاها و مواد ناسالم را کاهش می دهد. هر نوع ورزش بدنی میل به غذاها و مواد ناسالم را کاهش می دهد. پس از یک ساعت دویدن سریع، شرکت‌کنندگان در مطالعه به احتمال زیاد رژیم‌های غذایی سالمی را انتخاب می‌کردند که شامل میوه و سبزیجات به جای غذاهای ناسالم بود.

دویدن و پیری مغز

طبق تحقیقات تمرینات بدنی مانند دویدن و ایروبیک به جلوگیری از پیری مغز کمک می کند. دانشمندان دریافتند که ورزش بدنی (دویدن و ایروبیک) بهتر از تمرینات و بازی های فکری است، اسکن های مغزی میزان کمتری از انقباض مغز و زوال شناختی را در افراد سالمندی که از نظر بدنی فعال بودند نشان داد.

دویدن و خلاقیت

دویدن خلاقیت را تقویت می کند در مطالعه ای که توسط مجله پزشکی ورزشی بریتانیا انجام شد، دویدن نمرات تفکر خلاق شرکت کنندگان را افزایش داد. این یافته به یافته های دیگری می پیوندد نشان دهنده ارتباط بین دویدن و خلاقیت است.

دویدن و عزت نفس

دویدن با عزت نفس بیشتر مرتبط است. برای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید. 

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان