در این 6 موقعیت نوشیدن آب ممنوع است

خط سلامت: نوشیدن آب کافی نقش مهمی در سلامت جسم و روان ایفا می کند. با این حال متخصصان تغذیه توصیه می کنند در 6 موقعیت لازم است از نوشیدن آب اجتناب کنید؛ چرا که به ضرر سلامتی شماست!

در این 6 موقعیت نوشیدن آب ممنوع است

نوشیدن آب در برخی موقعیت ها با پیامدهای منفی برای سلامتی همراه است. برای مثال متخصصان مصرف آب بین غذا خوردن را مضر می دانند؛ چراکه این کار باعث افزایش تولید و ترشح اسید معده می شود؛ به این ترتیب احتمال بروز مشکلات گوارشی  و اختلال در فرایند هضم افزایش می یابد.

به گزارش خط سلامت در این مطلب 6 موقعیت خاص را معرفی می کنیم که نوشیدن آب در آن ها ممنوع است. با ما همراه باشید.

چه زمان هایی نوشیدن آب مضر است؟

نوشیدن آب بخصوص در فصول گرم سال، امری ضروری برای حفظ سلامت بدن است اما گاهی همین پایه ثابت تمام مطالب پزشکی و بهداشتی می تواند در لیست نبایدها قرار گیرد. خوردن آب در شرایطی ممنوع و مضر است که بدن وضعیت مناسب برای دریافت آب را نداشته باشد.

بعد از مصرف شیر

شیر یکی از بهترین و مفیدترین مواد غذایی برای سلامت بدن است، رایج‌ترین راه برای دلچسب کردن مصرف یک لیوان شیر، ترکیب شیر با شکلات، آجیل، ادویه‌جات یا گیاهان در روز بوده و ترکیب برخی مواد غذایی با شیر مناسب نیست. باید توجه کنید که شما نباید بعد از نوشیدن شیر بخورید زیرا دچار مشکل گوارشی خواهید شد.

بعد از دویدن و ورزش شدید

ما الکترولیت هایی مانند پتاسیم و سدیم را از طریق عرق از دست می دهیم. اگر به شدت عرق کرده اید، باید آن مواد مغذی حیاتی را به شکلی صحیح جایگزین کنید که این مواد مغذی در آب موجود نیست.

مواقعی که خوردن آب برای بدن ضرر دارد، اینجاست که شما بجای آب یا یک نوشیدنی ورزشی شیرین، باید از آب میوه های طبیعی که بهترین آنها آب نارگیل است استفاده کنید که به طور طبیعی سرشار از پتاسیم، منیزیم، سدیم و ویتامین C است.

وقتی ادرار شفاف است

ادرار بی رنگ گاهی به دلیل نوشیدن بیش از حد آب است، در حالی که گاهی اوقات می تواند نشان دهنده وجود مشکلی در کلیه ها باشد. درمان ادرار بی رنگ و شفاف به علت اصلی ایجاد کننده آن بستگی دارد. اگر به طور منظم بیش از حد آب می نوشید، کاهش میزان آبی که می نوشید می تواند کمک کننده باشد.

بین غذا خوردن حتی کم

 آب خوردن بین غذا، موجب رقیق شدن اسید معده و آنزیم های گوارشی لازم برای هضم پروتین ها، چربی ها و کربوهیدرات ها می شود. رقیق شدن اسید معده منجر به بوجود آوردن اختلالاتی در روند هضم، گوارش و کاهش مقدار جذب مواد غذایی می شود.

نوشیدن بیش از حد آب قبل یا در طول یک وعده غذایی سنگین می تواند منجر به ناراحتی های گوارشی شود. گفته می شود نوشیدن آب بعد از وعده های غذایی سنگین، ممکن است باعث احساس نفخ بیشتر و سنگینی یا حتی احساس تورم معده در شما ایجاد کند.

بعد از خوردن برخی میوه ها

مواقعی که خوردن آب برای بدن ضرر دارد، بعد از خوردن برخی میوه جات چون هندوانه، خربزه، زردآلو، خیار، پرتقال، توت فرنگی و موز آب ننوشید زیرا مصرف آب موجب فساد هضم در معده و ایجاد نفخ، گاز معده و درد شکمی می گردد. برای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید. 

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

منبع: چشمه

ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان