برای رابطه خوب با فرزندان با این ۶ رفتار خداحافظی کنید

خط سلامت: کودکان بالغ به چه چیز والدین نیاز دارند؟ حتی در بزرگسالی نیز به پذیرش و تایید والدین خود نیاز داریم. می خواهیم آنها به طور مداوم به ما افتخار کنند.

برای رابطه خوب با فرزندان با این ۶ رفتار خداحافظی کنید

احساس نیاز  به تایید والدین هرگز از بین نمی رود زمانی که والدین از ما انتقاد می کنند، اغلب باعث می شود به جای اینکه میل به تغییر را در ما برانگیزد، احساس بی ارزشی کنیم.

به گزارش خط سلامت اگر می‌خواهید بدانید چگونه با بچه‌های بزرگ‌تر خود پیوندهای محکمی داشته باشید، زمان خداحافظی با این شش رفتار است که ممکن است ناخواسته آنها را از شما دور کند.

 

دیکته کردن زندگی به آنها

به عنوان والدین، ما اغلب در دام این باور می افتیم که می دانیم چه چیزی برای کودکان بزرگسال ما بهترین است. این یک غریزه طبیعی است، اما مهم است که به یاد داشته باشید آنها اکنون بالغ هستند.

آنها تصمیمات خود را می گیرند و این تصمیمات ممکن است همیشه با آنچه ما فکر می کنیم بهترین است مطابقت نداشته باشد و این اشکالی ندارد.

تلاش برای دیکته کردن زندگی به آنها می تواند منجر به رنجش و تنش در روابط شود. مهم است که وقتی از شما خواسته می شود، توصیه هایی ارائه کنید، اما در نهایت، اجازه دهید کشتی زندگی خود را هدایت کنند.

به یاد داشته باشید، این زندگی آنهاست. بگذارید زندگی کنند.

نادیده گرفتن مرزها

احترام گذاشتن به مرزها در هر رابطه ای بسیار مهم است و در مورد فرزندان بزرگتر شما تفاوتی ندارد. حفظ مرزهای سالم می تواند در رابطه شما با بچه های بزرگسالتان معجزه کند.

انتقاد بیش از حد

به گفته روان درمانگر کارن کونیگ، انتقاد بیش از حد به عنوان والدین واقعاً می تواند عزت نفس کودک بزرگسال شما را به هم بزند. افتادن در این تله آسان است، با این تصور که اشاره به عیوب آنها به نوعی به رشد آنها کمک می کند.

اما نکته اینجاست: انتقاد بیش از حد؟ این مانند یک توپ ویرانگر برای اعتماد به نفس آنها است. همه ما سرعت و روش خاص خود را برای یادگیری از چالش های زندگی داریم.

پس چرا به جای اینکه دائماً دست و پا بزنیم، روی بردها و نقاط قوت خود تمرکز نکنیم؟ به این ترتیب، اعتماد به نفس آنها را افزایش می دهید و به آنها احساس ارزشمندی می دهید.

عدم پذیرش بزرگسالی آنها

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که ما به عنوان والدین می توانیم مرتکب شویم این است که این واقعیت را درک نکرده و نپذیریم که فرزندانمان بزرگ شده اند.

اینکه با کودکان بزرگسال خود طوری رفتار کنید که انگار هنوز نوجوان هستند می تواند باعث ایجاد تنش شود. بسیار مهم است که به یاد داشته باشید آنها دیگر کودک نیستند، بلکه بزرگسالانی‌اند که قادر به تصمیم گیری برای خود هستند.

قبل از اتخاذ برنامه‌ها یا تصمیم‌هایی که شامل آنها می‌شود، حتماً با آنها مشورت کنید. به نظرات آنها احترام بگذارید و آنها را در بحث شرکت دهید.

نشان دادن احترام نه تنها پیوند شما را عمیق تر می کند، بلکه اعتماد به نفس و عزت نفس آنها را تقویت می کند. این یک برد-برد است.

برای داشتن رابطه خوب با فرزندان بزرگسال خود، با این ۶ رفتار خداحافظی کنید

 پرهیز از گفتگو درمورد چالش‌های زندگی

فقط به این دلیل که فرزندان شما اکنون بالغ هستند، به این معنی نیست که آنها به راهنمایی یا حمایت شما نیاز ندارند. در واقع، آنها ممکن است در حال حاضر بیش از هر زمان دیگری به آن نیاز داشته باشند، زیرا با پیچیدگی های زندگی بزرگسالان درگیر هستند.

اجتناب از گفتگو در مورد امور مالی، روابط، یا انتخاب شغل می تواند منجر به سوء تفاهم و فاصله شود.

در کنار آنها باشید، در صورت درخواست مشاوره ارائه دهید و به دیدگاه های آنها گوش دهید. این می تواند پیوندهای عمیق تر را تقویت کند و موجب شود فرزندان بزرگسال شما احساس درک و حمایت از جانب شما کنند.

بی‌توجهی به زندگی خود

در پی حفظ روابط قوی با فرزندان بزرگسالمان، فراموش کردن نیازها و آرزوهای خود آسان است.

با این حال، تمرکز صرف بر زندگی فرزندانتان می تواند تاثیر بدی روی زندگی شما بگذارد. حفظ علایق، دوستی ها و فعالیت های خود خارج از نقش خود به عنوان والدین ضروری است.

با داشتن یک زندگی کامل و متعادل، شما الگوی فرزندان بزرگسال خود هستید و در عین حال رابطه سالمی با آنها برقرار می کنید. شادی و خوشحالی شما نیز مهم است. هیچ وقت آن را فراموش نکنید.

 

حفظ روابط مستحکم با فرزندان بزرگسال ترکیبی از احترام، درک و همدلی است. شما باید سعی کنید آنها را همانطور که هستند بپذیرید و از انتخاب های آنها حمایت کنید - این پایه و اساس یک پیوند محکم است.

اما نیازهای خودتان را نیز فراموش نکنید. با حفظ تعادل سالم در زندگی خود، نمونه ای درخشان برای آنها باشید. برای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید. 

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

منبع: همشهری 

ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان